Çağrı Merkezi / 0 (288) 502 00 09

Bize Yazın / raybetonmerkez@gmail.com

Laboratuvar Hizmetleri

Anasayfa / Hizmetlerimiz / Laboratuvar / Laboratuvar Hizmetleri
Sevdiklerinizle Paylaşın

Ray beton laboratuvar hizmetlerimiz.

Bir yapının tasarlanması ve üretilmesi içinde birçok disiplinleri bulunduran uzun soluklu bir süreçtir. Bu sürecin aşamalarında yapılan kalite kontrol faaliyetleri o yapının servis ömrüyle ve servis kalitesiyle doğru orantılıdır. Yaşadığımız son deprem felaketlerinden sonra güvenilir, sağlıklı, dayanıklı ve iyi işleyen kentlerin yaratılabilmesi için yapı üretimindeki süreçlerin ve aktörlerin yasal bir düzenleme ile denetiminin ve kalite kontrolünün yapılması gerekliliği ortaya çıkmıştır.


Ray Beton Laboratuvar Hizmetleri; özellikle beton ve beton bileşenlerine yönelik deney ve analiz hizmetleri vermek üzere merkezi Sitelerde olan laboratuvarında faaliyet göstermektedir.


Sektörde kaliteli, güvenilir hizmet anlayışını, Laboratuvar Yeterlilik Belgesi ve Akreditasyon Sertifikalarıyla ispatlayan firmamız genç ve dinamik kadrosuyla özellikle Trakya bölgesinde faaliyetlerini artırmaya deney kapsamını genişletmeye devam etmektedir.


Laboratuvarımızda üç ana grup altında deney faaliyetleri gerçekleştirilmektedir. Bunlar; beton, agrega (kırma taş, kırma kum) ve çimento deneylerinden oluşmaktadır. Özellikle hazır beton kullanan tüm yapı sahipleri, müteahhit firmalar ve proje firmaları beton kalite kontrol grubumuzun öncelikli müşteri portföyüdür.


Agrega laboratuvarında agregaları tüm fiziksel ve kimyasal deneyleri yapılarak beton standartlarında belirtilen kalite kriterlerine uygunlukları kontrol edilmektedir. Agrega üreten firmalar, bu agregaları kullanan tüm hazır beton üreticileri, yapı firmaları, sahipleri ve müteahhitleri yine agrega laboratuvarımızın öncelikli hedef kitlesidir. Çimento laboratuvarında ise yine beton üretiminde ana hammadde olarak kullanılan çimento, uçucu kül ve cüruf gibi bağlayıcıların ve beton karma sularının standartta belirtilen fiziksel ve kimyasal deneyleri gerçekleştirilmektedir.

Ray Beton Laboratuvar Hizmetleri mühendis ve teknisyenlerden oluşan uzman eğitimli kadrosuyla mobil ve yerleşik merkez laboratuvarımız; Trakya bölgesinde laboratuvarlarıyla yapı sektöründe faaliyet göstermeye ve adından söz ettirmeye devam edecektir.

Copyright © 2023. Ray Beton Her Hakkı Saklıdır. | Designed by Kobi Web Site


Yükleniyor...